OBD2 - īss borta diagnostika - ir mehānisks aprīkojums , kas galvenokārt atrodams transportlīdzekļos. Tās galvenais mērķis ir izlaist minēto transportlīdzekļu aktivitātes un dzīvības, tādējādi nosakot vispārējo elektrisko jaudu un funkcionalitāti.
Vienkārši sakot, jūs varat iedomāties OBD2 kā sava veida attēlu skeneri , jo informācija tiks parādīta ekrānā.
Tikpat efektīva, cik izklausās, šī elektroniskā sistēma dažkārt joprojām var būt kļūdaina. Vairumā gadījumu mehānika vainotu OBD2 drošinātāju .
Tātad, kas tas ir? Kā jūs varat pamanīt šos simptomus agri un kādi ir savlaicīgi risinājumi? Atbildes atrodas zemāk esošajā rakstā.
Kas izraisa nepareizi funkcionējošu OBD2 skeneri?
OBD2 osta, kas nedarbojas jūsu automašīnā, nav svešinieks ilggadējiem automašīnu īpašniekiem, jo visiem transportlīdzekļiem ir pienākums saskarties ar elektrotehnikas komplikācijām.
Aiz OBD2 koda lasītāja nelasīšanas ir dažādi iemesli. Tomēr visizplatītākais problēmas avots ir elektrības piegādi.
Kad drošinātājs, kas darbojas kā elektriskais savienotājs starp kontaktligzdas jaudu un ierīci, tiek izpūsts, visa automašīna izslēdzas. Tāpēc OBD2 nav atlicis enerģijas, lai veiktu savus testus.
Kā salabot OBD2 drošinātāju izpūstas
Vienkāršākais veids ir pārbaudīt čeka motora gaismu. Ja kāds no automašīnas komponentiem ir uz leju, gaisma turpinās mirgot, lai brīdinātu autovadītājus.
Kad jums ir bojāts ODB2, kurā nav brīdinājuma uz galvenās paneļa, tad automašīnu palīgdarbības kontaktligzda ir nogājusi greizi.
Tagad, kad esat identificējis cēloni, ļaujiet aplūkot, kā atrisināt šo elektrisko aprīkojumu, kas saplūst .
1. solis: nosakiet OBD drošinātāja atrašanās vietu . Sākumā tas var būt sarežģīti, jo visiem transportlīdzekļiem ir vismaz dažas drošinātāju kastes . Parasti jūs atradīsit vienu tieši aiz informācijas paneļa, vienu automašīnas bagāžniekā un otru zem pārsega.
Jūs varat norādīt, kurš no tiem pieder OBD, meklējot šādus uzrakstus, ieskaitot DLC, OBD II, 12 V strāvas punktu vai piederumu portu.
Ja meklēšana ir veltīga, vienmēr ir jāpievērš rokasgrāmata. Jūs ne tikai varēsit pamanīt tā atrašanās vietu, bet arī zināt citas nepieciešamās atziņas, piemēram, vērtējumu, lietojumprogrammas, veidu, krāsu utt.
2. solis : pārbaudiet drošinātāja nosacījumus. Viss, kas jums jādara, ir atrast rokturi, kas novietots drošinātāju kastes apvalka aizmugurē.
Lēnām velciet to uz leju, turot lukturīti kastes iekšpusē. Cieši pārbaudiet, vai ir plaisas, iespiedumi vai salauztas detaļas.
3. solis : nomainiet drošinātāju. Pārliecinieties, ka nesen iegādātais drošinātājs ir saderīgs ar jūsu automašīnu tehnoloģiju , pretējā gadījumā tas būs laika izpūstas.
Pievērsiet papildu uzmanību drošinātāja lielumam, jo vairums izplūdušo drošinātāju ir saistītas ar nemierojošām specifikācijām.
Ja vēlaties drošu iespēju, dodieties uz kaut ko no 15-20 amp. Bet neaizmirstiet pārbaudīt ražotāju ieteikumus, jo skaitļi dažādos modelī var atšķirties.
bieži uzdotie jautājumi
1. Kāpēc OBD ostas drošinātājs mēdz pūst?
Drošinātājs, kas atbildīgs par OBD ostas ieslēgšanu, ir arī tas, kas veicina citas 12 V kontaktligzdas, ieskaitot cigarešu šķiltavas. Tā kā daudzas ierīces transportlīdzekļa iekšpusē rada jaudu no šī avota, jūs drīz varat sagaidīt pārslodzi.
Tāpēc jūs, iespējams, vēlēsities novietot lielus priekšmetus, piemēram, tālruņa lādētājus, pārnēsājamus masierus vai fanus. Tādā veidā drošinātājs ir lielāka iespēja tikt nebojātam.
2. Vai ir kāds cits iemesls, kāpēc ir nepareizi funkcionējošs OBD2?
Tas nemaz nerunājot par to, kā elektriskā pārslodze var sabojāt spraudņa veidošanas kvalitāti.
Tā kā mēs runājam par skenera spraudni, vislabāk ir arī izpētīt tā iekšējās tapas. Lai enerģijas pārraide darbotos nevainojami, tapām ir jāsaskaņo ar ostu, nevis saliektam nevienā virzienā.
Šie defekti un to, kā tos labot, ir acīmredzami, kas nozīmē, ka jums nav jāpavada daudz laika, meklējot risinājumu. Vienkārši iegādājieties pavisam jaunu spraudni un ta-da, jūs esat pabeidzis!
3. Kāda ir atšķirība starp OBD1 un OBD2?
OBD1 bija skenera sākotnējā versija, kas bija populāra pirms 1996. gada. Tomēr ASV izdod, ka visiem transportlīdzekļiem apritē pēc iepriekšminētā laika OBD1 bija jāaizstāj ar OBD2 labākai uzraudzībai.
Secinājums
OBD2 drošinātāja izpūstas var būt autovadītāju murgs, it īpaši, ja nezināt, kā labot situāciju. Tas ir tad, kad ir noderīga vadlīnija, tāpēc pārliecinieties, ka esat to rūpīgi izlasījis!