Manuālā transmisijas sistēma izmanto sajūgu, lai regulētu griezes momenta pārnešanu no automašīnas motora uz transmisiju, un pārnesumu nūju, lai manuāli izvēlētos pārnesumus.
Pārraide var piedāvāt dažādas pārnesumu attiecības, lai apmierinātu dažādas klientu vajadzības.
Ko nozīmē 6 ātrumu rokasgrāmata? Automašīnu ziņā ātrums tiek dēvēts arī par pārnesumu attiecībām.
Ja šis jautājums ir mīkla, šī ziņa palīdzēs jums uz to atbildēt. Ļaujiet lasīt, lai iegūtu papildinformāciju par šo pārraides veidu!
Ko nozīmē 6 ātrumu rokasgrāmata?
Daudziem transportlīdzekļiem ir nepieciešams, lai autovadītāji vilktu pārnesumu sviras apakšā uz augšu, lai to pārvietotu tālu pa kreisi (apgrieztā pārnesumu pozīcija), lai neļautu viņiem kļūdaini pāriet atpakaļgaitā.
Atšķirība starp sešpakāpju un piecu ātrumu pārnesumkārbu
Transportlīdzekļa vadīšanai ar manuālu transmisiju ir asāka mācīšanās līkne, jo tam ir nepieciešams izmantot papildu sajūga pedāli, vienlaikus saglabājot pareizo pārnesumu izvēli.
Tas prasa lielāku koordināciju un koncentrēšanos.
Un jo īpaši ar 6 ātrumu manuālu, daudziem autovadītājiem būs grūtības pierast un realizēt atšķirību starp pārnesumiem.
Tādējādi autovadītājam ir nepieciešams ilgāks laiks, lai darbinātu sajūga pedāli un pārvietotu pārnesumu nūju, lai izvēlētos pareizo pārnesumu.
Neskatoties uz izturību (minēts iepriekš), zemāku apkopes laiku un lētākas uzturēšanas izmaksas, kas saistītas ar tā mehāniskās vienkāršības dēļ, šī pārraide tomēr ir jutīga pret uzturēšanu neatbilstošas darbības dēļ.
Piemēram, nepareiza pārnesumu izvēle var izraisīt bojājumus.
Dažādos apstākļos sajūgam ir tendence arī nolietoties. Braukšana ar 1. pārnesumu vai nepareiza automašīnas virzīšana rada ievērojamu mehānisku spriegumu berzes dēļ.
Sakarā ar nepieciešamību cīnīties ar smaguma spēku, berze palielinās, dodoties no stāvokļa stāvokļa augšup kalnā.
Neskatoties uz to, daži autovadītāji aktivizē neelektrisko stāvvietu bremzi, braucot no kalnā, lai pagarinātu sajūga dzīvi.
Soli pa solim instrukcijas 6 ātrumu pārnesumkārbas vadīšanai
Ja jūs to nedarāt pareizi, tas var izraisīt jūsu manuālās pārnesumkārbas pārnesumu, bet paradis pārcelties . Šeit ir daži pasākumi, lai pamācītu jums, kā vadīt šo pārraidi.
1. solis: iepazīt savu kontroli
Pirmkārt, obligāti jāiepazīstas ar transportlīdzekļu vadību. Sēdiet autovadītāja sēdeklī un novērojiet trīs pēdu vadības ierīces:
- Kreisie: sajūga pedālis
- Vidējais: bremžu pedālis
- Labās puses: gāzes pedālis
Pārējās vadības ierīces ir pārslēgšanas pārnesumu nūja un stūre.
2. solis: sāciet automašīnu un pielāgojiet maiņas sviru
Nospiediet sajūga pedāli. Ievietojiet atslēgu automašīnas aizdedzē, lai sāktu savu transportlīdzekli.
Pielāgojiet maiņas sviru pirmajā pārnesuma pozīcijā (6 ātrumu manuālās rokasgrāmatas).
Otrais ir taisni uz leju no pirmā, 3. pārnesums ir nedaudz uz augšu un virs otrā, ceturtais ir nedaudz uz leju no trešās, pieci ir pāri pārraidei pa labi, bet sestā - no piektās.
Reversā pārnesuma pozīcija mainās atkarībā no modeļa, bet tas būs pa kreisi vai pa labi no priekšējiem pārnesumiem un vai nu uz augšu, vai uz leju.
3. solis: lēnām nospiediet un atlaidiet sajūgu
Kamēr lēnām un gludi stumjot uz gāzes pedāļa, vienlaikus atbrīvojiet transportlīdzekļu sajūgu.
Neatlaidiet savu sajūgu pēkšņi. Turiet to iesaistīto daļu paātrināšanas laikā.
4. solis: pāreja uz otro pārnesumu
Pārejiet otrajā pārnesumā ar ātrumu 3000 apgr./min. Noņemiet kāju no gāzes pedāļa, nospiediet sajūgu un pārvietojiet sviru līdz otrajai pozīcijai.
Kad automašīnas svira ir novietota otrajā pārnesuma pozīcijā, atlaidiet sajūgu un turpiniet vienmērīgi paātrināt. Daudzām pašreizējām automašīnām ir augsti gredzenveida motori, kurus var mainīt 6000 vai 7000 apgr./min.
Jums tas jāizmēģina tikai pēc tam, kad esat ērti darboties ar manuālās pārnesumkārbu.
5. solis: pārslēgties uz 6 pārnesumu
Palielinoties ātrumam, pārejiet uz nākamo augstāko pārnesumu. Sestais pārnesums uz 6 ātrumu transmisijas automašīnas tiek izmantots tikai automaģistrāles ātrumā, un to bieži uzskata par pārmērīgu pārnesumu.
Sešu ātrumu pārnesumkārbā, nevis piecu ātrumu pārnesumkārbā, būs nepieciešama lielāka maiņa, jo pārnesumu attiecība ir tuvāka.
6. solis: pareizi pārslēdziet pārnesumu
7. solis: apstājieties pie automašīnas
Pārtrauciet automašīnu, nomācot tās sajūgu, vienlaikus virzot automašīnas bremzi, lai, apstājoties, tā paradis apstāties. Pārejiet uz neitrālu (n), kad automašīna atrodas tukšgaitā pie gaismas vai zīmes.
Sešpakāpju reversais pārnesums tiek darbināts līdzīgi kā priekšējie pārnesumi, taču tā ir ievērojami īsāka attiecība, ko izmanto tikai nelielos attālumos, kad automašīna ir novietota.
Bieži uzdotie jautājumi (FAQ)
Mūsdienās inženieri mērķtiecīgi veido modeļus, lai nodrošinātu labāku paātrinājumu, vienlaikus efektīvāk strādājot ar augstāku attiecību.
Kopējā motora apgrieziena samazināšana katrā ātrumā rada mazāku degvielas patēriņu un vēl mazāk CO2 izmešu daudzumu.
Tomēr tas var padarīt jums izaicinājumu pielāgot pārnesumus.
Kad man vajadzētu pāriet uz 6 ātrumu manuālu?
Kopumā eksperti iesaka apmainīties uz 6. pārnesumu, kad tas sasniedz ideālo apgriezienu skaitu: no 2000 līdz 3000.
Tomēr tas ir izaicinoši aprēķināt apgriezienu skaitu , kamēr braucat. Jūs galu galā varēsit pateikt, kad pāriet, pamatojoties uz skaņu un sensāciju.
Secinājums
Ko nozīmē 6 ātrumu rokasgrāmata? Šī ziņa ir sniegusi visu nepieciešamo informāciju, lai atbildētu uz jautājumu.
Vairāk pārnesumu pārnesumkārbu ļauj transportlīdzekļu motoriem darboties spēcīgāk, bet tomēr sasniegt lielisku degvielas ekonomiju.
Tādējādi automobiļu tirgū ir parādījušies 10 ātrumu, 8 ātrumu un 9 ātrumu transmisijas . Neskatoties uz viņu ērtībām, viņi arī rada kontroles spēju trūkumus.
Tā rezultātā jums tas jāapsver, aizstājot pārraidi. Vienmēr pārliecinieties, ka pirms garā ceļojuma esat iepazinies ar visām vadības ierīcēm, lai nodrošinātu drošību.
Izbaudiet savu ērto braucienu!