Lai vienmērīgi palaistu automašīnu pagrieziena laikā, jums jāzina, kāda krāsa ir diferenciālā šķidrums ?.
Tas ir mehānisms, kas izplata transportlīdzekļa jaudu riteņiem un ļauj tiem pagriezties ar dažādiem ātrumiem pēc pagrieziena.
Tomēr ko dara diferenciālais šķidrums ? Šim komponentam būs nepieciešams diferenciālais šķidrums, lai tā darbotos pareizi.
Tas ilgstoši uztur diferenciālo darbību maksimālā darbībā. Diferenciālā eļļa, ko bieži sauc par pārnesumkārbu eļļu, atrodas ass korpusā.
Tas ir paredzēts darbam augsta spiediena apstākļos, nevis motoreļļu augstas temperatūras vietā. Ļaujiet uzzināt labu diferenciālo šķidrumu pēc tās krāsas zemāk.
Kāda krāsa ir diferenciālā šķidrums?
Kuras galvenās šķidruma krāsu diagrammas galvenās krāsas?
Zeltaini dzeltena krāsa
Manuālā diferenciālā šķidruma krāsa bieži ir dzeltena vai zeltaina. Reizēm tas varētu kļūt atšķirīgs. Kad šķidruma krāsa ir zeltaini vai dzeltenīga, tomēr tai ir neliela smaka, jums vajadzētu to mainīt.
Bet jums būs jākļūst par pienainu vai necaurspīdīgu no tā faktiskā caurspīdīgā stāvokļa.
Gaiši zaļa krāsa
1. gadījums:
Lai veiktu blotēšanas papīra pārbaudi, jums vienkārši jāsaņem blotēšanas papīrs. Tā vietā jūs varat arī izmantot papīra dvieli, ja nav blotera.
Jums vajadzētu ievietot dažus pilienus diferenciālā šķidruma uz papīra dvieļa vai blotēšanas. Atšķirības var redzēt pēc apmēram 30 sekundēm.
Gadījumā, ja papīrs ir lieliskā stāvoklī, šķidrumam jāpaliek oriģinālajā nokrāsā un tikai nedaudz izklīst. Tomēr pēc tam, kad tas ir kļuvis nepareizi, tas kļūs tumšs šķidrums.
Tas būs arī lipīgs. Tā rezultātā jums ir jānoņem eļļa, jāmaina šķidrums un noteiktos apstākļos jāmaina filtrs.
2. gadījums:
Eļļas smarža, skrienot vai dedzinot transportlīdzekļus
Smarža norāda, ka diferenciālais vai tranzīts tiek pārkarsēts nepietiekamas eļļošanas dēļ. Šķidrums var būt zems vai pārāk vecs, lai efektīvi eļļotu detaļas.
Turklāt, izmantojot nepareizu eļļu, piemēram , transmisijas šķidrumu , var izraisīt arī sliktu smaku.
Rezultātā metālu starpā notiks berze, kā rezultātā pārnesumkārbā būs palielināta berze un metāla skūšanās. Ja novērojat kļūdainu vai zemu šķidruma līmeni, noņemiet to un mainiet to ar jaunu eļļu.
Pārkarst šķidrumu, darbojoties motoram
Dažādu apstākļu dēļ diferenciālis pārkarsis. Daži iemesli ietver zemas diferenciālas eļļas, zema līmeņa, nepareiza šķidruma tipa, augstas gultnes priekšslodzes, pārslodzes aprīkojuma un bojāto gultņu izmantošanu.
Neatkarīgi no iemesla, tā ir slikta diferenciālā šķidruma pazīme.
Dīvains troksnis no iekšējā dzinēja
Dīvainas čīkstēšanas skaņas no aizmugures vai priekšējās diferenciāli ir biežs zema šķidruma līmeņa indikators. Jūs dzirdēsit progresīvas izmaiņas šajos trokšņos, gan pagriežoties, palēninot vai paātrinot.
Zems šķidruma līmenis vai nolietots gultnis parasti rada slīpēšanas troksni no automašīnas.
Motora vibrācijas, lietojot
Tomēr vibrāciju var izraisīt arī daži dažādi nepareizi funkcionējoši komponenti. Tāpēc ir svarīgi konsultēties ar kvalificētu automobiļu tehniķi, lai atrastu un labotu problēmu.
Izmaksas, lai mainītu diferenciālo šķidrumu
Diferenciālā šķidruma nomaiņa ir vienkāršs uzdevums. Tas nozīmē, ka diferenciālā pārsegs atinstalē, lai iztukšotu eļļu un papildinātu šķidrumu.
Tā vienkāršības dēļ ir lēti atjaunināt. Parasti diferenciālā šķidruma maiņas izmaksas ir no USD 80 līdz 90 USD.
Pēc šķidruma uzpildīšanas tehniķis var ieteikt papildu apkopes uzdevumus .
Cik bieži mainās šķidruma krāsu līmenis?
Ražotājs nosaka atbildi. Par pareizo apkalpošanas periodu jums jākonsultējas ar īpašnieku rokasgrāmatu.
Tas ir atkarīgs arī no tā, kur jūs bieži vadāt automašīnu un tās stāvokli. Lielākajā daļā situāciju diferenciālais šķidrums jāmaina pēc nobraukšanas no 30 000 līdz 50 000 jūdzēm.
Tā kā metāla kontakts rada siltumu caur berzi, tā ir kritiska, lai saglabātu optimālu diferenciālo šķidrumu. Tas var nolietot un sabojāt pārnesumus. Tas var izraisīt diferenciālu darbības traucējumus, kas ir dārgs remonts.
FAQ
Jūs piedzīvosit jebkuru no šīm atšķirībām: sabojātu eļļu ar metāla šķembām, rosinošām un slīpēšanas skaņām , zemu eļļas līmeni, vibrācijām utt.
Šie simptomi var arī signalizēt par citām problēmām ar citām motora komponentiem. Jums jāpārbauda visas kravas automašīnas diferenciālā šķidruma krāsa S un citas automašīnas daļas.
Ko automašīnā dara aizmugurējais diferenciālais šķidrums?
Transportlīdzekļiem ar aizmugurējo riteņu piedziņu nav priekšējās diferenciālis. Transaxle, transmisijas komponents, tiks izmantots priekšējo riteņu piedziņas transportlīdzeklī.
Diferenciālis būs aizmugurējo riteņu piedziņas transportlīdzekļa aizmugurē. Četru riteņu piedziņas transportlīdzekļiem ir atšķirības gan aizmugurē, gan priekšā. Aizmugurējo diferenciālo šķidrumu uzklāj ar aizmugurējo riteņu piedziņas automašīnām.
Vai ir droši izmantot automašīnu ar zemu diferenciālo šķidrumu?
Iepriekš redzamā diferenciālā šķidruma krāsu diagramma palīdz identificēt krāsu, kāda jums vajadzētu būt diferenciālajam šķidrumam, un kāpēc tā ir šī nokrāsa.