Ford C-4 transmisija ir viena no ikoniskākajām un ilgstošākajām automātiskajām transmisijām automobiļu vēsturē.

Parādoties 60. gadu sākumā, tas ātri ieguva popularitāti par tās efektivitāti un daudzpusību.

Šajā Ford C4 pārraides identifikācijas izpētē ļauj iedziļināties visu pamatinformāciju par to gadu gaitā.

Es sniegšu visaptverošu rokasgrāmatu, kā atpazīt un izprast Fords godājamās transmisijas līnijas unikālos aspektus.

Kāpēc Fords nolēma attīstīt C4?

Kas ir C4 pārraide? Ford nolēma attīstīt C4, lai aizstātu iepriekšējo divu ātrumu Ford-O-Matic transmisiju.

C4 transmisija, trīs ātrumu automātiskais modelis, tika ieviesta 1960. gadu sākumā. Tas bija paredzēts, lai uzlabotu transportlīdzekļa veiktspēju, degvielas patēriņa efektivitāti un vadāmību.

C4 pārraide bija daļa no Fords centieniem sekot līdzi ražošanas prasībām automobiļu rūpniecībā.

C4 trīs ātrumu dizains ļāva vienmērīgāk mainīt un labāk paātrināties. Tas padara to piemērotāku plašu braukšanas apstākļu diapazonam.

Turklāt C4 bija kompaktāks un vieglāks nekā tā priekšgājējs. Tas palīdz samazināt transportlīdzekļu kopējo svaru un uzlabo degvielas ekonomiju.

Tā vienkāršotā dizains arī atviegloja ražošanu un uzturēšanu.

Ford C4 pārraides identifikācija

Kādas ir C4 pārnesumu attiecības?

Cik ilgi ir C4 pārraide? Ford C4 pārraide parasti bija ar trim dažādu pārnesumu attiecību konfigurācijām. Šīs C4 pārnesumu attiecības ir šādas:

Pirmais pārnesums (1. ): C4 transmisijas pirmais pārnesuma attiecība parasti ir ap 2,46: 1 vai 2,40: 1. Šis pārnesums nodrošina spēcīgu sākotnējo griezes momentu un tiek izmantots transportlīdzekļa palaišanai no apstāšanās.

Otrais pārnesums (2.): Otrā pārnesuma attiecība parasti ir ap 1,46: 1. Tas rada paātrinājuma un ātruma līdzsvaru. To izmanto arī mērenos braukšanas apstākļos.

Trešais pārnesums (3.): trešā pārnesuma attiecība parasti ir 1,00: 1. Tas piedāvā tiešu disku, kas nozīmē, ka nav griezes momenta reizināšanas. Šis pārnesums tiek izmantots ātrgaitas kruīzā un efektīvam degvielas patēriņam.

Dažiem šī populārā transmisijas ķermeņa variantiem var būt nedaudz atšķirīgs pārnesumu koeficients. Tomēr iepriekšminētās attiecības ir izplatītas standarta C4 transmisijās.

Gadu gaitā Ford veica vairākus atjauninājumus un uzlabojumus. Tāpēc dažādos modeļa gados un transportlīdzekļu lietojumos (īpaši lieljaudas lietojumprogrammās) ir nelielas pārnesumu attiecību atšķirības.

Kur tika veikta C4 transmisija?

Šaronvilas rūpnīca bija pazīstama ar to, ka ražo ne tikai C4, bet arī C6 automātisko pārraidi .

Šīs jaunās transmisijas tika izstrādātas, lai tās atbilstu Fords lieljaudas lietojumprogrammām Big-Block V8 motoriem.

Kādas ir C4 transmisijas specifikācijas?

Transmisijas šķidrums: C4 bija nepieciešami aptuveni 5,5 ceturtdaļas šķidruma bez griezes momenta pārveidotāja.

Atkarībā no izmantotā griezes momenta pārveidotāja, tam, iespējams, būs nepieciešami papildu 2-4 ceturtdaļas šķidruma.

Popularitāte: tā joprojām ir populāra, it īpaši karsto stieņu lietojumos. Šeit to bieži izmanto pēc tam, kad pēcpārdošanas speciālisti tiek modificēti.

Tās popularitāte ir saistīta ar vieglu, izturību un pārmaiņu vieglumu.

Kā C4 kļuva par izvēles maiņu?

Tā paša gada augustā Ford uzlaboja savus V8 motorus (aprīkoti ar C4) ar lielāku 6 skrūvju modeli, lai samazinātu vibrāciju, skarbumu un troksni.

Kādas ir problēmas ar Ford C4 pārraidi?

  • Joslas slīdēšana attiecas uz stāvokli, kurā joslas, ko izmanto, lai ieslēgtu īpašus pārnesumus transmisijā, nodiluma vai bojājumu dēļ nav pareizi noturējušies.
  • Joslu slīdēšana var izraisīt smagu nodrebēšanu vai vibrācijas sajūtu pārnesumu maiņas laikā, īpaši 1-2 un 2-3 maiņās.
  • Ja joslu slīdēšana nav palikusi bez pievienošanās, joslu slīdēšana var izraisīt ievērojamus pārraides bojājumus. Tā rezultātā jums būs jāatjauno vai jāmaina skartie komponenti.

Ja rodas kādas pieminētās problēmas, piemēram, transmisijas šķidruma izslīdēšana , sazinieties ar kvalificētu mehāniķa vai transmisijas speciālistu.

Viņš precīzi zinās, ko darīt, lai paveiktu darbu.

FAQ

Tie var nodrošināt pārraides uzticamību un veiktspēju.

Vai ir viegli atrast Ford C4 transmisijas daļas?

C4 transmisijas detaļu atrašana var būt salīdzinoši vienkārša tā popularitātes dēļ. Ford transmisija C4 daudzus gadus tika izmantota dažādos transportlīdzekļos.

Tāpēc tā ir viena no visbiežāk sastopamajām transmisijām automobiļu pasaulē.

Tā rezultātā ir veselīgs atbalsts pēcpārdošanas tirgū un C4 pārraidei īstas un pēcpārdošanas rezerves daļu pieejamība.

Kā darbojas C4 pārraide?

Ford C4 pārraide ir trīs ātrumu automātiskā pārnesumkārba. Tas izmanto hidraulisko spiedienu, sajūgus un planētu pārnesumu komplektus, lai automātiski pārslēgtu pārnesumus.

Tas izmanto griezes momenta pārveidotāju, lai savienotu motoru ar transmisiju un panāktu dažādu pārnesumu attiecību, izmantojot planētu pārnesumu izkārtojumus.

Hidrauliskā sistēma kontrolē transmisijas darbību, un mainība notiek, pamatojoties uz motora un transportlīdzekļa ātrumu.

Secinājums

Ford C4 pārraides identifikācija nav tik izaicinoša, ja ir identifikācijas tags. Bet, ja nē, jūs varat paļauties uz tā izskatu un daļas numuru.

Jebkurā gadījumā atcerieties pareizi rūpēties par savu transmisiju un tās šķidrumu, jo neveiksme šajā sistēmā sagrauj daudzās automašīnas daļās.