Lai gan visi zina, ka automašīnas enerģijas avots ir tā motors, ne visi ir pazīstami ar sajūgu. Jūs, iespējams, katru dienu pamanāt sajūgus daudzos produktos, un automašīnā jums ir nepieciešams sajūgs.
Tomēr daži cilvēki apšauba, vai automātiskajām automašīnām ir sajūgs?
Kas ir sajūgs automašīnā?
Sajūgi ir mehāniskas sastāvdaļas , kas novietotas starp transmisijas šķidrumu un motora apšuvumu. Tas ir pa kreisi no bremžu pedāļa.
Sajūgs pievienojas abām vārpstām, kas jāatvieno un savērptas ar dažādu ātrumu vai aizslēgtas kopā un pagriezās ar tādu pašu ātrumu.
Atšķirībā no riteņiem, sajūgam ir nepārtraukti pagriezts motors. Riteņi ir jāatstāj no mašīnas, lai automašīna varētu apstāties, nesabojājot motoru.
Sajūgs regulē slīdēšanu starp transmisijas šķidrumu un motoru, ļaujot mums vienmērīgi iesaistīt vērpšanas motoru.
Manuālā pārnesumkārbā berzes materiāls starp sajūga plāksni un spararatu padara sajūga funkciju.
Vai automātiskajām automašīnām ir sajūgs?
Tāpēc debatēm ir paredzēts , ka automātiska automašīna ir sajūga .
Automātiska automašīna izmanto griezes momenta pārveidotāju, nevis manuālu sajūgu. To izmanto, lai pārvietotu jaudu no motora uz mainīgo pārnesumkārbu automātiskajās automašīnās.
Automātika joprojām izmanto sajūga plāksni. Tomēr tas atšķiras no rokasgrāmatas.
Ņemot vērā to, kā tas var mainīt pārnesumus, daži cilvēki varētu kļūdaini uzskatīt, ka automātiskajai automašīnai ir atsevišķs sajūgs. Tomēr daži nepiekrītu un saka, ka automatizētam transportlīdzeklim trūkst sajūga, jo nav gāzes pedāļa.
Tāpēc atbilde uz jautājumu, vai automātiskā sajūgs ir pilnībā atkarīgs no tā, ko cilvēki tic.
Kā sajūgs darbojas automātiskā automašīnā?
Sajūgs tehniski nepieder automātiskajai pārraidei. No otras puses, cita ierīce kalpo līdzīgam mērķim kā sajūgam manuālā transmisijas automašīnā.
Tas palīdz pārnest motora jaudu uz mainīgo pārnesumkārbu, ļaujot automašīnai pārvietoties.
Kāpēc automātiskajās automašīnās nav sajūga pedāļa?
Automātiskām automašīnām nav sajūga pedāļu, jo tas ir nevajadzīgs. Automātiskās transmisijas automašīnās tiek izmantoti griezes momenta pārveidotāji, lai enerģiju pārvietotu no motora uz transmisiju.
Turbīnas, lāpstiņriteni, stendi un bloķēšanas sajūgi ir griezes momenta pārveidotāju komponenti.
Dažas automātiskas transmisijas neizmanto griezes momenta pārveidotājus, bet gan ar divu sajūgu sistēmām. Kaut arī šīs sistēmas pārslēdz pārnesumus automātiskā režīmā, tām ir arī manuāls režīms.
Manuālai pārslēgšanai divu sajūgu transportlīdzekļiem ir airu pārslēdzēji uz stūres.
Izplatīti sajūga problēmu veidi
Šķīvja slīdēšana
Jūsu sajūgs var paslīdēt, ja motors pēkšņi kāpj un automašīna zaudē impulsu uz priekšu.
Tas ir problemātiski, kad sajūgs mēģina iesaistīties tādā pašā veidā, bet riteņiem netiek pārsūtīta jauda.
Šis jautājums ir vienkārši atrisināt. Jūsu sajūgs visbiežāk kļūst ārpus pielāgošanas, kad tas notiek. Vai nu veiciet sajūga pielāgošanu pats, vai arī automašīna ir piestiprināta sajūga remontdarbnīcā.
Ja saskaraties ar šādu sajūgu, noteikti mainiet aizmugurējo galveno blīvējumu.
Pārbaudiet, vai nav nolietota metiena gultņu vai nolietotas vai stiklotas berzes plāksnes, ja sajūga pakete ir sausa un tīra. Ja spararats nav atjaunots, varētu notikt arī slīdēšana.
Pilnīgas iesaistīšanās
Sajūgs, kas dažādu iemeslu dēļ neiesaistās pilnībā. Tas apzīmē, ka vai nu spiediena plāksne ir zaudējusi visu spriedzi, vai arī berzes disks ir pilnībā nolietojies.
Iespējams, ka kaut kur ir būtisks kaitējums, ja sajūgs vispār neiesaistās.
Meklējiet saliektu savienojumu, sagrābtu vergu cilindru vai izmestu gultni. Turklāt meklējiet saites iesiešanu, koroziju vai salauztu berzes plāksni.
Nespēja pilnībā atvienoties
Bez liela brīdinājuma sajūgs varētu pārstāt darboties vienā mirklī. Iespējamās problēmas ietver salauztu savienojumu, sajūga kabeli vai hidraulisko šķidrumu.
Diska eļļas piesārņojums var būt arī vainīgais. Jums vajadzētu aizvest savu automašīnu uz sajūga remontdarbnīcu.