Daudziem automašīnu nodalījumiem ir nozīme motora veiktspējas un ātruma kontroles uzturēšanā. Tomēr kaut kādu iemeslu dēļ harmoniskie līdzsvarotāji vienmēr tiek aizmirsti!

Pretstatā populārajam uzskatam, ka viņi izmanto tikai nelielu transportlīdzekļu struktūras daļu, šīs šķietami mazās ierīces ir visizšķirīgākie faktori kloķvārpstas vienmērīgā darbībā.

Bez tām vardarbīgas vibrācijas turpināsies!

Tātad , kas ir harmoniskais līdzsvarotājs un tā darba mehānisms? Kas mums jādara, kad tas sadalās vai darbības traucējumi?

Mūsu raksts tos visus precizēs, nodrošinot pārbaudītus padomus, kas ir pierādīti efektīvi.

Kas ir harmoniskais līdzsvarotājs? Ko dara harmoniskais līdzsvarotājs?

Kad cilindrs izšauj motorā, tas virzīsies uz augšu un uz leju, radot griezes momentu, kas tiks pārsūtīts uz jūsu kloķvārpstas purnu - ierīci, kas motora jaudas pārveido rotējošās kustībās, lai pagrieztu automašīnu riteņus.

Spēki, kas darbojas uz šīm kloķvārpstām, ir milzīgi, sagriežot katru reizi, kad cilindrs darbojas.

Harmoniskā vibrācija kloķvārpstā ir neizbēgama un pat var pasliktināties noteiktās frekvencēs, kur vārpsta rezonē.

Šeit ir jūsu harmoniskais slāpētājs, kas notiek darbībā: tā apļveida ierīce (kas satur metālu un gumiju) tiek aktivizēta kloķvārpstas priekšējā galā, lai absorbētu katru vibrējošo kustību.

Ierīce bieži ir cieši saistīta ar kloķvārpstas skriemeli, vadot aksesuārus, piemēram, kā tipisks gaisa kondicionieris.

Pateicoties gumijai šajā skriemeļā, kloķvārpstas vibrācijas vienmēr tiek turētas drošā līmenī. Tiek samazināti arī kloķvārpstas kļūmes riski!

Kādi ir slikto harmonisko līdzsvarotāju signāli

Kā jūs tagad zināt, jebkura standarta harmoniskā līdzsvara galvenais darbs ir vardarbīgas vērpes absorbēšana un samazināšana kloķvārpstā .

Tādējādi, kad līdzsvarotāji to nedara, notiks intensīvas vibrācijas no iekšdedzes motoriem.

Caurspīdīgas viļņos harmoniskajos balansētājos

Kad gumijas izolatori sāk ciest no nolietojuma un pasliktināšanās, balansētāju sadegšanas kamera atdalīsies, izraisot manāmas viļņus, kad darbojas jūsu benzīna motora komponenti.

Dīvaini trokšņi

Bojāti balansētāji, paātrinot, bieži izraisa čīkstēšanu, grabēšanu vai trokšņu klauvēšanu.

Sliktākos gadījumos šīs kolibri skaņas ir tik skaļas, ka iesācēji pat kļūdaini tās kļūdās par iekšējo motoru apakšsistēmu jautājumiem.

Citā piezīmē neveiksmīgi līdzsvarotāji var izraisīt arī patoloģiskas piedziņas jostas kustības vai stostīties serpentīna jostas spriegotājus. Trokšņu krāšņi/noklikšķināšana arī no turienes rodas arī automašīnu skrējiena laikā.

Mirgojoši pārbaudiet motora lukturus

Tātad, tiklīdz akciju slāpētāji sabojājas, CKP sensori neizbēgami radīs patoloģiskus signālus, ar pārtraukumiem stumjot kontroles lukturus uz zibspuldzi .

Redzami bojājumi un nodilums

Paskatieties tuvāk līdzsvarotājiem. Vai ir redzami bojājumi un nodilums? Ilustrējot, gumijas izolatoru pasliktināšanās var izraisīt atdalīšanu starp līdzsvarotāju ārējo daļu un mezgliem. Piezīmējiet tos visus!

Kas notiks, ja jūs ignorēsit šos simptomus?

Balansētāji uzņemas atbildību par vibrāciju absorbciju, kas nozīmē, ka pat bērns var uzminēt, kas notiks ar jūsu automašīnu, kad viņi nespēs veikt savu darbu.

Papildus kaitinošām kloķvārpstas vibrācijām, arī citi postoši jautājumi seko piemēram, piemēram, pamata motora kļūmēm, salauztām kloķvārpstām un jostām, bojātiem motora piederumiem un nolietotiem gultņiem.

Sliktāk, ka neārstētie līdzsvarotāji laika gaitā varētu pat izlidot, iznīcinot daudzus nepietiekamus komponentus. Tātad, bez šaubām, ir obligāti jānovērš visu mūsu pieminēto signālu novēršana.

Kā nomainīt sliktos harmoniskos līdzsvarotājus?

Atcerieties fotografēt tās maršrutus vēlākai atsaucei.

3. solis. Novelciet balansētāja skrūvi

Izņemiet skrūves. Kā to izdarīt? Izmantojiet balansētājus uz vietas ar siksnas uzgriežņu atslēgu, pēc tam izmantojiet sprūdrata rokturus/pārtraucēju stieņus un kontaktligzdas, lai atslābinātu skrūves.

Šīs skrūves bieži ir cieši uzstādītas, tāpēc pieliek pēc iespējas vairāk spēka!

4. solis. Novelciet balansētāja vienību

Izvēlieties pārnesumkārbu. Pēc tam novietojiet vienības āķus vietās, kuras nevar viegli salauzt (piemēram: skriemeļa sekcijas lūpas).

Dažās automašīnās balansētājā ir iekļauti vītņoti caurumi - kurus varat izmantot izvilkšanas stiprinājumam. Pievelciet skrūvju centru ar pārtraucēju stieņiem/sprūdrata rokturiem, līdz balansētāji atbrīvojas.

5. solis. Instalējiet savu jauno līdzsvarotāju

Izlīdziniet Woodruff Key laika nišas un jaunos balansētājus ar Woodruff taustiņiem. Rūpīgi bīdiet līdzsvarotājus kloķvārpstā.

6. solis. Pārinstalējiet jostas un iedarbiniet savu automašīnu

Šie padomi arī izrādās praktiski, ja jūsu līdzsvarotājs neizbēgami sadalās; Ir sniegti visi iespējamie cēloņi un simptomi, nodrošinot, ka jūs un auto veikals, uz kuru vērsaties, var dot viņiem ātrus labojumus!

Tāpat kā ar jebkuru citu automašīnas daļu, ir obligāti jāuztur konsekventa apkopes grafiks automašīnai harmoniskajam līdzsvarotājam . Neaizmirstiet tos rūpīgi pārbaudīt pēc katra brauciena.

Lai iegūtu vairāk jautājumu par harmonisko līdzsvara mērķi , nekautrējieties sazināties ar Bryans garāžu.