Troksnis ir acīmredzamākais un pamanāmākais neveiksmīgo automašīnu komponentu, īpaši bremžu, simptoms. Vairāki autovadītāji , bremzējot, ir pamanījuši riteņu nesošo troksni .

Atpalikuma bremzes rodas no dažādiem cēloņiem, atkarībā no tā, kura sliktais riteņu nesošais troksnis uzrāda arī dažāda veida skaņas un frekvences.

Kā atšķirt un precīzi noteikt kļūdainus bremžu signālus? Ļaujiet mums aizdot jums roku.

Vai slikts riteņu gultnis rada troksni?

Jā. Tiek apgalvots, ka slikts riteņu gultnis ceļojuma laikā viegli izraisa troksni.

Grupām ir liela nozīme berzes samazināšanā, slodzes jaudas palielināšanā un rotējošu aprīkojuma novietošanā.

Turpmāk transportlīdzeklis ne tikai samazina vibrāciju un nodilumu, novērš šoku un neatbilstību, bet arī vienmērīgi sadala kravu.

Augsta berze ir ģēnijs trokšņa cēlonis jūsu brauciena laikā. Neveiksmīgs riteņu gultnis nevar samazināt berzi starp riteni un ceļa virsmu.

Jo vairāk berzes kontaktu, jo rodas vairāk kolibru troksnis. Turklāt samazināta vibrācijas pretestība slikta riteņu gultņa dēļ rada arī neērtus grabus.

Kāpēc bremzējot ir riteņu nesošais troksnis?

Turklāt metāla gabalu korozija automobiļu komponentos (bremžu kluči un rotora piedziņa) ir izplatīta problēma.

Varbūt jūs neesat zinājis, ka bremžu spilventiņu aizmugure ir pārklāta ar metālu un laika gaitā to var valkāt.

Braukšanas laikā metāla kontakts starp rotoru un bremžu suportiem var nokasīt suporta metāla virsmu. Šī sadursme rada satraucošu troksni.

Ja bremžu spilventiņiem pēc būtības ir slikta kvalitāte, nodilums nāks ātrāk, un troksnis būs kaitinošāks nekā jebkad agrāk.

Jūs varat apsvērt citu retāku gadījumu: bremzēšanas skava, iespējams, nesaņem pietiekami daudz eļļošanas avota.

Sliktu riteņu gultņa skaņas veids, bremzējot

Čīkstošs

Squealing - augsta skaņa - ir klasisks simptoms, kas saistīts ar riteņu nesošo problēmu. Šis troksnis rodas nejauši un mēdz mainīties atkarībā no transportlīdzekļa ātruma.

Jo lielāks ātrums, jo agresīvāks ir čīkstošais troksnis, bremzējot. Jūs varat manuāli apstiprināt čīkstošo apjomu ar pakāpenisku bremzēšanu.

Pazemot

Atšķirībā no trokšņa kvadrātveida, dungot troksni ir zema skaņa, kurai ir tendence uzkavēties caur jūsu piedziņu.

Vainas var būt vaina nemainīgā ātruma savienojumā ar CV savienojumu (berzes palielinājums), riepām (nevienmērīgs riepu nodilums) vai riteņu gultņi.

Kliedziens

1. Klausieties un atšķiriet troksni

Par laimi, slikts nesošais troksnis sevi acīmredzami atšķir, pamatojoties uz konkrēto neveiksmi.

Tā vietā, lai izjauktu un pārbaudītu attiecīgās detaļas, varat nedaudz apstiprināt konkrēto daļu, kas jāpārbauda, ​​klausoties un nosakot trokšņa nianses.

Piemēram, dzirdot slīpēšanas troksni, jūs varat vienkārši pārbaudīt bremžu klučus un rotoru. Pretējā gadījumā apsveriet ārējo CV locītavu, ja troksnis ir pazemots.

2. Nosakiet laika troksni

Trokšņa laiks ir arī mājiens, caur kuru jūs varat pateikt, vai problēma ir saistīta ar bremžu vai riteņu gultni.

Ja vienmēr dzirdat troksni katru reizi, kad lietojat bremzi, varat sākt pārbaudīt bremžu komplektu.

No otras puses, kļūdains riteņu gultnis ir atbilde, ja troksnis parasti rodas pēc bremzēšanas aptuveni 25–35 jūdzes stundā.

3. Pārbaudiet citus simptomus

Kāds ir riteņu nesošā trokšņa risinājums?

Remonts vai nomaiņa ir divi visizplatītākie un efektīvie šīs kļūdas risinājumi. Tā kā bremzes ir galvenā daļa, kas lielā mērā nosaka autovadītāju drošību, ir daudz ieteicama nomaiņa.

Remonts var būt laikietilpīgs, un izmaksas (ar lielām kļūmēm) var būt vienādas ar jaunu bremžu uzstādīšanu. Kļūda var atkārtoties, un arī dzīves ilgums ir ievērojami samazināts.

Tikmēr jauno bremžu montāžu var nodrošināt vairāk kvalitātes un izturības ziņā. Pašreizējās rezerves izmaksas svārstās no USD 15 līdz USD 20/ass.

Papildus cienījama remonta centra atrašanai, ieteicams izmantot automobiļu piederumus no cienījamiem zīmoliem kvalificētai ilgtermiņa veiktspējai.

Secinājums

Rezumējot, bremzēšanas sistēmā neizdodas bremzēšanas signāli, bremzēšanas signāli neizdodas. Tas ne tikai upurē autovadītājus, bet arī vēlāk ved transportlīdzekli bīstamās situācijās satiksmē.

Bremzes ir viena no sastāvdaļām, kurai nepieciešama vislielākā aprūpe un apkope. Ja nepieciešams, jums nevajadzētu vilcināties to aizstāt ar jaunu un kvalificētu bremzi.

Tādā veidā jūs varat izvairīties no negaidītiem riskiem savam transportlīdzeklim un vispārējo drošību.