Bremžu čīkstēšana, kad slapjš ir viena no visbiežāk sastopamajām problēmām, ar kuru saskaras autovadītāji. Bet ne mazums no viņiem, it īpaši iesācēji, zina jautājuma sakni un to, ko šajā gadījumā darīt.
Kas izraisa šo bremžu trokšņa problēmu? Vai tā ir nopietna problēma? Kā to novērst un novērst? Ļauj iedziļināties, lai atrastu atbildi.
Kāpēc bremzes čīkst, kad slapjš?
Turklāt vaļīgie spilventiņi rada arī čīkstošu troksni. Automašīnas bremzēšanas sistēmu veido daudzi komponenti.
Tajos ietilpst bremžu suporti, disku bremžu kluči, rotori un bremžu šļūtenes caurules. Šīs sastāvdaļas var džiglēt un radīt šāda veida bremžu troksni, ja tie ir vaļīgi.
Kondensācijas savākšana uz rotoriem
Vai automašīnas bremzes čīkst, kad slapjš ? Jā. Čīkstošās bremzes var izraisīt arī lietus, sniegs un mitrums.
Ikreiz, kad temperatūra pazeminās līdz 32F, ledus un sniegs var uzkrāties uz disku bremzēm un rotora asmeņiem. Dažreiz ūdens var tur palikt un sasaldēt, pēc laika periodiem veidojot ledus uzkrāšanos.
Tas var izraisīt kliedzošu vai čīkstošu bremžu skaņu, bet tas tikai ilgst īsā laikā, jo ledus izkusīs un mitrums izzudīs.
Bremžu spilventiņu vai rotoru slāpēšana notiek arī tad, kad spilventiņi tiek pārkarti.
Pārmērīgi nospiežot bremzi, velkot bremzi, un sistēmas problēmas liek bremzei vairāk pielīmēt rotoram nekā parasti.
Pārmērīgs karstums spilventiņos arī padara tos izturīgus un spīdīgus, samazinot berzi.
Kad bremzes kļūst stiklotas, materiāls uzkrājas uz rotora, izraisot bremzēšanas traucējumus un radot pīkstošas skaņas.
Izlocīti bremžu rotori
Vibrācijas notiks, ja jebkuri rotori nav godīgi, jo spilventiņi tiek sagrauti uz aptuvenā apvalka. Tas var izraisīt papildu kaitējumu un citu komponentu neatbilstību.
Šajā gadījumā čīkstošās bremzes, visticamāk, pirms troksnis no trokšņa no bremžu pedāļa vai stūres kolonnas.
Bremžu spilventiņš uz sarūsējušā diska
Rūsa uzkrāšanās diska bremzē var radīt pīkstošu vai kliedzošu troksni pie bremzēm.
Lietus, sniega, liekā ūdens vai mitruma mitrums var savākt uz diska bremzes ārpuses, kad jūs atstājat automašīnu uz nakti.
Kondensācijas dēļ rotora virsma kļūs sarūsējusi. Nospiežot pedāli, šis rūsas slānis tiks mazgāts, pavadot pīkstošas skaņas.
Kā salabot pīkstošās bremzes?
Ūdens var noņemt no jūsu bremzēm, kad jūs to izpūstat vai sasildāt bremzes. Frauks ir vienīgais aprīkojuma priekšmets, kas var palīdzēt to izdarīt.
Vispirms atdaliet rumbas no sava transportlīdzekļa un veiciet bremžu pārbaudi uz rotora un spilventiņa.
Lai arī spilventiņi un rotori neuzsūc ūdeni, tie to nenoraida. Tātad jūs varat pamanīt ūdeni, kas uzkrājas pie rotoriem, akmeņi dibeni vai tvaiki zem spilventiņiem.
Tālāk jums jāieslēdz fēns un jāsāk rotora augšdaļā, pēc tam pakāpeniski virziet žāvētāju uz leju.
Jums jāpievērš uzmanība zonai zem bremžu spilventiņa un pārliecinieties, ka tas sadala siltumu pa visu virsmu.
Lai pārliecinātos, ka bremze ir pilnīgi sausa, veiciet braukšanas testu, lai pagrieztu riteni pusi pagrieziena.
Tādā veidā jūs varat būt pārliecināti, ka ūdens vai liekais mitrums no lietus ir pilnībā likvidēts vai nē. Parasti katra riteņa žāvēšanas process prasa tikai 5 minūtes.
Pārklājiet bremžu taukus
Tomēr ūdens, ceļu atliekas un putekļi galu galā mazgā šo slāni.
Mainiet bremžu klučus/oderi
Nākamais vienkāršais risinājums ir uzklāt bremžu spilventiņu nomaiņu vai jaunu berzes materiālu.
Izlemjot, kāda veida bremžu spilventiņu uzstādīt uz jūsu transportlīdzekļa, ražotāji ņem vērā vairākus faktorus, piemēram, spilventiņu kalpošanas laiku, vibrāciju, saķeri, putekļu uzkrāšanos un cenu.
Pēcpārdošanas metāla vai keramikas bremžu oderes aizstāšana var mainīt rezonanses frekvenci bremžu spilventiņa un disku vibrācijās.
Tādējādi tas var mainīt melodiju un radīt mazāk pīkstošu troksni nekā vecais. Pēcpārdošanas bremžu kluči galvenokārt tiek izveidoti labvēlīgām funkcijām, piemēram, zemam troksnim vai mazāk gružiem.
Pārklājiet pretseize savienojumu
Šīs anaerobās līmes paliks lipīgas, līdz tiks uzklātas bremzes un skābeklis tiks izspiests. Tad viņi pielīp kopā.
Instalējot bremzi, no pārošanās virsmām jums rūpīgi jāiztīra visa korozija, netīrumu uzkrāšanās vai ceļu atliekas. Spilventiņam un virzulim jābūt spējīgiem ieslīdēt un ārā, lai darbotos pareizi.
Lai to izdarītu, jums var būt nepieciešams bremžu tīrītājs, tīrīšanas suka vai fails, lai slaucītu visas pārvietojamās detaļas.
Citā piezīmē jums jāpārliecinās, ka nekas neliecina un izraisa jūsu suporta vilkšanu.
Kā novērst bremžu čīkstēšanu mitrā laikā?
Tomēr bremžu kluči piesaista mitrumu, kas var būt ļoti kaitīgs jūsu disku bremzēšanai.
Kondensācija bremžu šķidrumā izraisa rūsu metāla bremžu daļās, pazemina šķidrumu viršanas temperatūru un samazina bremžu efektivitāti.
Tāpēc bremžu šķidrums jānovērtē un jānomaina ik pēc 25 000 jūdzēm. Jebkuras mākoņaina vai krēmīga izskata pazīmes atgādina, ka šķidrums ir jānomaina.
Asiņo bremzi
Bremžu asiņošana, lai regulāri novērstu lieko gaisu, ir laba iespēja, lai uzturētu bremžu sistēmu. Bremžu līnijā iestrēdzis tikai neliels daudzums gaisa var mazināt bremzēšanas sistēmu veiktspēju.
Bremžu līniju asiņošana ietver papildu gaisa noņemšanu no līnijas, nospiežot pedāli un modificēt asiņotāja vārstu pie tā paša Tima
Apvidū Tas arī jāpabeidz ik pēc diviem līdz trim gadiem kā ikdienas bremžu pārbaudes sastāvdaļa. Atcerieties izvēlēties labo bremžu asiņotāja šļūtenes izmēru .
FAQ
Nodilušas vai vaļīgas bremžu spilventiņi, pārmērīgs karstums, bremžu smērvielas trūkums uz aizmugurējām bungu bremzēm vai slikts bremzēšanas stils var arī veicināt jūsu bremzes čīkstēšanu, kamēr tā nav mitra.
Kā pārbaudīt manas bremzes pēc braukšanas caur ūdeni?
Lai pārbaudītu bremzi, vispirms jāpalēnina. Kad priekšā ir skaidrs ceļš, lēnām nospiediet bremžu pedāli.
Jūs varat pamanīt, ka jūsu bremze čīkst vai čīkst, bet tas ir pilnīgi normāli. Kamēr bremzēm ir saķere, tās darbosies normāli.
Secinājums
Kāpēc bremzes čīkst, kad slapjas? Parastie vainīgie var būt nolietoti vai vaļīgi bremžu kluči, braukšanas apstākļi, izlocīti bremžu rotori un sarūsējušie diski.
Izmantojot šo ziņu, mēs ticam, ka jūs esat atradis risinājumu šim jautājumam.
Tiekamies nākamajās ziņās!