Ja jūs kādreiz esat dzirdējis skaļu čīkstošu troksni, bremzējot , jūs zināt, cik tas var būt satriecošs un satraucošs. Tonnas vainīgo var izraisīt šo šķērsli. Un katram no tiem ir nepieciešami dažādi risinājumi.

Tā vietā, lai justos nervozi ar tūkstoš ziņu tiešsaistē, jums vajadzētu izlasīt šo ziņu, jo tas var būt spēles mainītājs.

Pēc tā izlasīšanas jūs zināt, kas jums jādara tālāk, DIY vai apmeklē automobiļu remonta pakalpojumu.

Prom mēs ejam!

Čīkstošs troksnis, kad bremzē: Kāpēc?

bremzējot rodas čīkstošs troksnis no automašīnas priekšpuses .

Ja jūs esat pieredzējis autovadītājs, jūs, iespējams, to jau zināt, bet, ja esat iesācējs, mēs iesakām saņemt pārbaudi vai mainīti bremžu kluči, kad esat sasniedzis 20 000 jūdzes.

Tā kā to galvenās sastāvdaļas ir cietais dzelzs un grafīts, šīs detaļas piedāvā nelielu berzi, un tās var nēsāt jebkurā laikā.

Sliktas kvalitātes bremžu apavi vai bremžu spilventiņi

Zemo cenu dēļ daži autovadītāji mēģina ekonomizēt, mainot to detaļas ar lētiem bremžu klučiem.

Šie zemie izmaksas lielākoties nāk klajā ar nestandarta kvalitāti, kā rezultātā rodas šādi trokšņa veidi:

  • Bremžu apavi ir normāla prakse, lai radītu troksni ikreiz, kad kāds komponents sabojājas.
  • Slikta kvalitātes bremžu apaviem ir vairākas ražošanas kļūdas vai trūkumi, kas izraisa dažādus potenciālus jautājumus, ieskaitot čīkstošu troksni, bremzējot nelielu ātrumu .
  • Izlocītie aizmugurējie rotori vai disku rotori, ražošanas defekti un neprecīzi mērījumi var negatīvi ietekmēt bremžu spilventiņu veiktspēju.

Salauzts rotora disks

  • Slikts rotora disks sāks vibrēt un novirzīties tikai vienā virzienā, īpaši ar nelielu ātrumu.
  • Nepietiekama eļļošana

    Visiem autovadītājiem ir vispārējs priekšstats par to, vai viņiem vajadzētu izmantot smērvielas, piemēram, bremžu eļļu. Bremzējot ar nelielu ātrumu, tas parasti rada bremžu čīkstošo troksni .

    Parasti nepāra pīkstošus bremžu trokšņus var dzirdēt, palēninot līdz pieturai, jo eļļošanas eļļu, piemēram, bremžu eļļa, trūkst vai nav pieejama.

    Nemierinošas skrūves, uzgriežņu skrūves un citi elementi var izraisīt negaidītus automašīnas trokšņus.

    Tas notiek, ja regulārā apkope tiek atstāta novārtā ilgāku laiku, parasti ilgāku ceļojuma periodos.

    Bojāti shims

    Starp suportiem un bremžu spilventiņiem, lai slāpētu bremžu čīkstēšanu, starp suportiem un bremžu spilventiņiem ir uzstādīti shims (plānas gumijas sloksnes vai metāla līme). Laika gaitā tie parasti sabojājas vai nolietojas.

    Bremzēšanas laikā ir viegli pamanīt vairāk trokšņa nekā vidējais, kad Shims neveic savu darbu pareizi.

    Papildus čīkstošajai skaņai, bremzējot , jūs varat arī dzirdēt skaidrās slīpēšanas skaņas vienlaicīgi ar metāla shims. Tas notiek, kad shims berzē pret rotoru.

    Drīz mainiet savu shims, ja tie parāda nodiluma vai bojājumu pazīmes.

    Automašīnas novietošana pārāk ilgi

    Rūsa uz bremžu rotoriem izraisīs čīkstēšanu, bremzējot un slīpējot skaņu, kad trāpīsit trokšņainās bremzes.

    Ja pārāk ilgi atstājat automašīnu lietū vai mitru autostāvvietu, tās detaļas tiks korozijas. Squealing skaņu var parādīties, kad bremžu pedālis uzklāj ar rūsas rotoriem vai izlaupītiem rotoriem.

    Cietās daļiņas starp rotora pārsegu un bremžu spilventiņiem

    Nepietiekama apkope ir vēl viens izplatīts automobiļu nepatikšanas avots.

    Kad transportlīdzeklis ilgstoši brauc putekļainā vidē, piemēram, lauku atrašanās vieta, bremžu spilventiņi var kļūt piesārņoti ar cietām, putekļainām daļiņām, un kulminācija ir skaļš skanoša skaņa, uzklājot bremzes pēkšņi un zemu apgriezienu.

    Tas ir droši apgalvot, ka, kad jūs uz ceļa trāpīsit dubļu plāksterim, sarežģītie dubļu gabali apmetīsies bremžu spilventiņos vai tieši blakus rotora diskam.

    Kā salabot čīkstošo troksni, bremzējot ar nelielu ātrumu?

    Apskatiet rotorus, kamēr esat to pie tā. Pārbaudiet, vai nav pasliktināšanās un plaisas. Ja tāda nav, tad nav iemesla trauksmei.

    Tagad ir jāpārbauda shims. Salauzti shims ir retums, bet, ja kāds no tiem ir salauzts, mainiet tos uzreiz. Visbeidzot, ja nepieciešams, eļļojiet suportus skrūves un skrūves.

    Tagad, kad esat pabeidzis izskatīt lietas, jūs varat sākt izstrādāt plānu trokšņa novēršanai. Nomainiet šīs detaļas, ja redzat kādus bojājumus vai nodilumu.

    Kad bremžu kluči ir noņemti, noņemiet bremzes tīrus, lai noņemtu visus bremžu putekļus un gružus.

    Pievienojiet slāpēšanas pastu, saliekot detaļas. Pastai ir vajadzīgas vairākas stundas, lai nožūtu, pirms bremzes var atkal uzklāt.

    Pārbaudiet, vai dīvaina rēcoša skaņa saglabājas, kad bremzējat ar nelielu ātrumu.

    Ja jā, jums vajadzētu saņemt bremzes, kuras pārbauda speciālists, bremžu pakalpojums, auto veikals vai auto apkopes centrs.

    Atrodiet vaļīgas daļas

    Tādā veidā tiek apturētas bremzes no slīpēšanas trokšņa radīšanas un vibrējošas, ja tās lieto.

    Uzklājiet slāpēšanas pastu

    Smagas un ņurdējošas skaņas bremzēšanas laikā var atklāt pārmērīgu vibrāciju no bremzēšanas sistēmām. Šajā nolūkā izmantojiet slāpējošo pastu pēc trūkstošo skrūvju, salauztu klipu un shims.

    Uz ūdens bāzes produkts var būt noderīgs, apturot vibrācijas un trokšņus, kas rodas no bremžu daļām.

    Bremžu spilventiņu metāla porcijai starp suporta virzuli un spilventiņu uzklājiet plānu šī materiāla slāni.

    Kā minēts, pirms bremžu vienības salikšanas, ļaujiet pastai vismaz 2-3 stundas nožūt, vēlams ilgāk. Kad tas ir sauss, tas kļūs blīvāks un tumšāks krāsā.

    Pārbaudiet bremžu klučus vai bremžu kurpes

    Pārbaudiet bremžu rotoru

    Bremžu rotori var būt bojāti, jo bezrūpīgi vadīt automašīnu un nepareizi aizstāt bremžu klučus. Kad bremžu rotors ir izlocīts, jūsu bremžu spilventiņš atlec un pārvietosies.

    Rotora virsmai jābūt ārkārtīgi gludai. Tāpēc, ja nodilums nav draņķīgs, jums, iespējams, būs nepieciešams pulēts rotors, lai izlīdzinātu virsmu.

    Pirms jebkuras apstrādes bremzēšanas drošības labad jāpārbauda arī rotoru biezums. Rotora nomaiņa steidzami nepieciešama ārkārtas nodilumam, pilnīgai kropļojumam vai nepietiekamam biezumam.

    Papildu pārbaude

    Attiecībā uz drošu apstāšanos bremžu šķidrumam ir nepieciešama bieži jāpārbauda, ​​tāpat kā jebkuru citu šķidrumu. Pārbaudiet tā līmeni ik pēc trim mēnešiem un, ja nepieciešams, pievienojiet vairāk.

    Mainiet arī bremžu šķidrumu ik pēc diviem gadiem vai 30 000 jūdzēm, atkarībā no tā, kurš ir pirmais.

    Bremžu diskiem ir mainīgs glabāšanas laiks, ko ietekmē vairāki dažādi mainīgie. Parasti tas ir atkarīgs no tā, kā jūs braucat, un no bieži bieži.

    Tātad, jūs varat tikai pieņemt, cik bieži jums jāaizstāj bremžu diski.

    Kopumā bremžu diskiem nepieciešama regulāra pārbaude un nomaiņa. Standarta bremžu diski var kalpot jums apmēram 100 000 jūdzes.

    Ja nepieciešams, nomainiet bremžu klučus. Ik pēc 50 000 jūdžu var būt lieliski piemēroti nomaiņai. Kad esat pamanījis kaut ko nepareizi, dariet to ātrāk, pirms rodas neatgriezeniski bojājumi jūsu rotoriem.

    Pārliecināt, ka braukšanas laikā jums nav bremzēšanas problēmu, ir tikpat vienkāršs, kā turēt bremzes lieliskā stāvoklī.

    FAQ

    Cik ilgi keramikas bremžu kluči ilgst?

    Keramikas produkti ir dārgāki un bieži tiek izmantoti augstākās klases transportlīdzekļos. Šī labā izturība veicina tās augstās izmaksas.

    Keramikas bremžu spilventiņu komplekta vidējais dzīves ilgums ir 75 000 jūdzes. No otras puses, organiskās var ilgt no 30 000 līdz 50 000 jūdzēm.

    Kāds ir labākais materiāls bremžu klučiem?

    Keramikas bremžu kluči ir vislabāk pārdotie automašīnu nomaiņa. Tie ir izturīgi pret augstu temperatūru, klusu un rūsas izturību. Arī organiskie bremžu spilventiņi ir pieprasīta alternatīva.

    Kad jūs zināt, ka jums ir nepieciešama jauna diska bremze?

    Fiziskā pārbaude ir visvienkāršākā pieeja, lai to apstiprinātu. Pārbaudiet bremzēšanas diskus ārpusi, lai nodrošinātu to integritāti. Pārbaudiet, vai diskā ir gluda virsma vai rievas.

    Lūgts troksnis, uzklājot bremzes, rāda, ka bremžu diski ir nēsāti vai kā citādi nedarbojas tā, kā vajadzētu. Uzliekot bremzes, būs arī liekā vibrācija.

    Vai es varu izsmidzināt WD40 uz bremzēm?

    Endnotes!

    Čīkstošais troksnis, bremzējot, var signalizēt par automašīnu, noārdīto daļu vai vienkārši vecuma pazīmi.

    Zinot šī jautājuma apakšdaļu, jūs varētu mīkstināt sevi un transportlīdzekli no iespējamiem bojājumiem un drošības apdraudējumiem.

    Izmantojot pietiekamas zināšanas un instrumentus, jūs varat novērst problēmu un likt automašīnai darboties nemanāmi un droši.

    Atcerieties dalīties ar šo ziņu arī ar citiem automašīnu īpašniekiem!