Ja jūs braucat ar savu automašīnu un , bremzējot reakciju , dzirdat klauvējošu skaņu, neskatieties uz signālu uz leju. Problēma var būt riskantāka, nekā jūs domājat.

Ir svarīgi to pēc iespējas ātrāk pārbaudīt, lai pārliecinātos, ka jūsu bremzes ir labā darba kārtībā.

Dažas dažādas lietas var izraisīt klauvējošu skaņu no aizmugurējām bremzēm. Un mehāniķis var palīdzēt jums noteikt klauvēšanas skaņu, kad bremzēšanas saknes sakņojas, pirms iesakot labāko rīcību.

Turpiniet lasīt vairāk!

Klauvē skaņu, kad bremzē aizmugurē: kādi ir iemesli?

Lodīšu locītavas mazspēja

Ja jūsu automašīna satricina un klanas, kamēr braucat, vainīgs var būt lodīšu locītavas kļūme. Jūsu vadības grupa var nokrist, ja tas tā ir.

Darbība ar pilnu ātrumu var slikti ietekmēt jūsu transportlīdzekli, kad kļūme nav fiksēta.

Vaļīgas skrūves

Visticamāk vainīgie klauvē skaņu ir vaļīgas skrūves. Bremžu kluči var būt pārvietojušies, grabējot metālu pret suportiem vai rotoriem.

Nekavējoties pārbaudiet skrūves, lai iegūtu acīmredzamu nodilumu un mainiet pēc vajadzības. Tā ir lieliska ideja meklēt jebkādas nodiluma vai atslābuma pazīmes visos pārējos bremzēšanas sistēmas elementos, piemēram, tapas un avotos.

Suspensijas kontroles ieroču bojājumi

Transportlīdzekļiem, kas tiek nobraukti bezceļa apstākļos, bieži ir suspensijas kontroles rokas , kas ir nolietotas. Riteņi kļūst ārpus dauzīšanas, radot klauvējošu troksni, bremzējot lielā ātrumā .

Robed rotori

Turklāt saliektie rotori var izraisīt šādu problēmu. Bremzes pārkarst ilgos braucienos vai kad jūs agresīvi bremzējat, viegli bremzējot, beidzot ar kliedzošu troksni .

Izsekojiet un salabojiet lietas ikreiz, kad pamanāt kaut ko nepareizu ar deformācijas zīmēm. Tas vēlāk apturētu smagākas problēmas.

Slikts bremžu suports

Kad tas nedarbojas, bremžu kluči nepareizi berzēs pret jūsu rotoru virsmu, atstājot pretīgu troksni, jo automašīna palēninās.

Ja jūs šaubāties, ka tas tā ir, pārbaudiet, vai nav deformācijas vai fizisks kaitējums visās bremžu daļās; Nomainiet tos, ja nepieciešams.

Lousy suspensijas komponenti

Iespējama klauvēšanas trokšņa avots ir pārvietota balstiekārtas daļa, piemēram, lodīšu savienojums, trieciens vai kaklasaites stieņa gals.

Ja šie elementi ir nēsāti vai nonāk vaļīgi, bremzēšanas laikā jūs varat iziet neparastu čīkstēšanu vai troksni .

Suspensijas daļas varētu būt apdraudētas, tāpēc pārbaudiet, vai nav noārdīšanās vai bojājuma pazīmes; Ja viņi to dara, iegūstiet jaunus uzreiz.

Nolietoti rotora diski

Titāna bāzes bremžu diska rotors (vai jebkurš materiāls) ir būtiska bremžu sistēmas sastāvdaļa. Tomēr tas var noiet greizi nodilušo vai apakšējo bremžu kluču dēļ.

Attiecīgi rotoru virsmas laika gaitā nebūs tikpat plakanas, un to izkropļo automašīnu mazgāšanas laikā ar aukstu ūdeni, kamēr tās joprojām ir karstas.

Nevienmērīgas vibrācijas un klauvējoša skaņa, nospiežot bremžu pedāli, bieži rodas no novirzītās bremžu spilventiņu virsmas.

Salauzti shims

Kad shim ir nēsāts, tas berzē pret citu metāla virsmu, padarot slīpējošu skaņu.

Arī tas ir parasts dzirdēt klauvējošu troksni, palēninot līdz apstājoties. Šajā nolūkā mēģiniet pēc iespējas ātrāk iegādāties jaunus bremžu klučus.

Kā diagnosticēt šo lietu?

Veidi, kā prognozēt šo jautājumu

Jūs varat saskarties ar neskaitāmām dīvainām skaņām no automašīnu motoriem, bet nezināt, kāpēc.

Piemēram, jūs satracinātos, ja automašīna izklausās kā zāliena pļāvējs vai kā helikopters, paātrinot , bez klauvējošās skaņas, bremzējot aizmugurē.

Neatkarīgi no tā, kāda veida troksnis, diagnosticēšana ir obligāta sakņu noteikšanai.

Ja pēc bremžu pielietošanas atklājat klīstošu skaņu, noskaidrojiet problēmu avotu. Izmantojiet šos tehniskos pasākumus, lai drīz pamanītu lietu:

  • Pārbaudiet satricinājumus un statņus.
  • Pārliecinieties, ka vadības stieņi augšdaļa ir labā darba kārtībā.
  • Pārbaudiet riepas, vai nav bojājumu vai nevienmērīga nodiluma.
  • Meklējiet jebkuru noplūdi.
  • Pārbaudiet stūres pastiprinātāja statīvu.
  • Pārbaudiet savus apakšējās bumbas savienojumus.

Kā risināt šo jautājumu?

Ir viegli nejauši iegādāties sliktās daļas, jo tik daudz bremžu kluču izskatās vienādi. Nepietiekamu priekšmetu izmantošana var būt riskanta.

Tas notiek tāpēc, ka bremžu klučus var noķert suporta iekšpusē, ja tie ir spiesti pārslēgties cietās bremzēšanas laikā.

Raty bremžu kluči var arī izraisīt spilventiņus slīpi un aizslēgt suporā, kas var saliekt pamatnes plāksnes un streikot berzes materiālu, saasinot situāciju.

Pareizi nomainiet sākotnējās sastāvdaļas

Saglabājiet vai iegūstiet oriģinālo aparatūru, apmainoties ar tādiem elementiem kā bremžu kluči. Pārbaudiet arī, lai noteiktu, vai rezerves daļas ir paredzētas darbam ar automašīnu bremzēšanas sistēmu.

Piemēram, ja jaunam spilventiņu komplektam nav skavas, varat izmantot nerūsējošā tērauda sudraba skavas, kas nāca ar jūsu iepriekšējiem spilventiņiem.

Daži autoražotāji nerūsējošā tērauda komponentu vietā izmanto melnu gumijas shim. Nekad nelietojiet abus shims, lai apturētu pārmērīgu biezumu, spilventiņu vilkšanu un pārkaršanu. Bremžu spilventiņiem ir nepieciešams tikai viens shim komplekts.

Notīriet pašreizējās detaļas, kuras saglabāsit

Nesabojājiet rezerves daļas

Tas ir arī piesardzīgs, lai nesalauztu pavisam jaunas daļas. Jums nevajadzētu, piemēram, deformēt jaunos komponentus.

Atcerieties, kurā virzienā jūs tos novietojat jaunajai iestatīšanai pirms rezerves darbībām.

Salaidi, kur derēs gala skavas vai anti-grāvju joslas, būtu jāslīpē.

Notīriet detaļas no rūsas vai netīrumiem

SHIMS paradis pareizi sēdekli, kā rezultātā spilventiņi ir iestrēguši suportā, ja bīdāmie veidi tiek bloķēti ar rūsām vai netīrumiem.

Tas padarīs bremžu disku pārkaršanu un izraisīs bremzēšanas troksni vai trāpīgu skaņu. Tātad notīriet jebkuru rūsu un netīrumus.

Nelieciet daudz eļļošanas

Ja jūs joprojām uzskatāt, ka bremzes ir saistošas ​​un transportlīdzeklis palēninās, tas var būt saistīts ar nelielu kairinājumu, ko varētu noteikt, pielāgojot iestatījumu.

Bremžu kluči, kas grabē kronšteina iekšpusē, iespējams, ir klauvējošās skaņas avots, turklāt citās iepriekš norādītajās saknēs.

Jūs varat apstiprināt nelielu klauvējumu, uzklājot bremzes, braucot pa rupju ceļu, bet tikai tad, ja klauvēšana ir ātra.

Kamēr skaņa nav beigusies, spilventiņi, iespējams, atkal darbojas. Ja troksnis saglabājas, pamaniet sprūdus pēc iespējas ātrāk, pirms tas riskē ar nozīmīgākām problēmām.

Rezumējot, klauvējošā skaņa ir kaut kas, par ko uztraukties tikai tad, ja pamanāt, ka bremzes neveic sitienu un automašīna nepalēninās, kad jūs sitat bremzes.

Galīgie vārdi