Kopš pirmās izlaiduma pirms 60 gadiem Korvette miljoniem automašīnu cienītāju visā pasaulē uzskata par dzīvu leģendu.

Lai arī Corvetes Performance šajās dienās vairs nesaskaras ar citām modernākām versijām, tās kolekcijas vērtības joprojām ir nepārspējamas.

1982. un 1984. gada Corvette Crossfire injekcijas modeļi ir skaidri piemēri!

Šis raksts jums pateiks visu, kas jāzina par šiem slavenajiem modeļiem. Mēs analizējam arī dažas no viņu galvenajām tehniskajām problēmām - lai kolekcionāri par tām varētu labāk rūpēties.

Ziņkārīgs jau? Sprādziet drošības jostas un ienirstiet ar Bryans garāžu!

Kas ir Corvette Crossfire injekcijas modeļi?

EPA standartam motora sertifikācijai!

Tā kā automašīnas sver vairāk un viņu dzinēji tiek ierobežoti, to izrādes krasi samazinājās!

Tas ir iemesls, kāpēc Crossfire degvielas injekcijām jāievada ainava - kopīga prasība lielākajai daļai automašīnu toreiz, nevis tikai Corvette.

Šis pieprasījums pamudināja zīmolu attīstīt C4S pilnīgi jaunu pārveidošanas struktūru 1982. un 1984. gada modeļiem, kurus mēs visi šodien zinām.

Tas, kas mūs vēl labāk iespaido, ir C4S pārsega augstums - kas bija daudz īsāks nekā C3 un arī samazināja motora garumu procesā.

Tādā veidā automašīnas varēja baudīt augstas kvalitātes operācijas, netērējot tik daudz degvielas!

Un kā inžektoriem tika uzstādīti šīm automašīnām? Mēs labprāt uzrunāsim šo jautājumu nākamajā sadaļā.

Kā tika uzstādīti krustveida uguns inžektori

Mēs nevaram noliegt, ka šis savstarpējās uguns kolektors radīja brīnumus par lietojumprogrammām ar augstu apgriezienu skaitu. Tomēr joprojām šķita, ka rodas problēmas tipiskos braukšanas apstākļos un zemā ātrumā.

Kā pats galvenais inženieris, plakanais tranam izplatīja cilindrus tik slikti, ka viņiem bija jāizmanto vairāk degvielas, lai to kompensētu.

Citā piezīmē ātruma automātiskie dubultie inžektori 82 un 84 bija Chevrolet CCC vienības (datora komandu vadības ierīces) kontrolē, kas piedāvāja 80 spurtus sekundi (nevis tikai 10, piemēram, viņu 70. gadu beigu priekšgājēji).

Datori saņēma ieejas no dzesēšanas šķidruma temperatūras, droseļvārsta ķermeņa stāvokļa, aizdedzes laika, skābekļa sensoriem, gaisa filtriem un ieplūdes vārstiem.

Viņu reakcijā uz šiem apkopotajiem datiem elektriskie sūkņi (iekšējā gāzes tvertnē) svārstījās spiedienā no 10 līdz 14 psi.

Pēc tam iepriekš ievietotie solenoīdi aktivizētu automašīnas degvielas iesmidzinātājus - smalku līdzsvara deju starp mehāniskām ierīcēm un elektroniskiem impulsiem.

Lielas problēmas ar 84 modeli

  • Slikti izplatītāju moduļi. Šīs ierīces var darboties nepareizi vai pārkarst.
  • Degvielas spiediena releji. Viņu tehniskās problēmas nozīmē, ka jūsu degvielas sūkņa motors neizdosies, izraisot aizdedzes kļūmi.
  • Automātiska un manuāla pārraide

    Nepareiza maiņa vienmēr ir bijusi izplatīta problēma automātiskajos pārraides procesos. Pareizi darba pārraide, domājams, nodrošinās vienmērīgas maiņas neatkarīgi no tām piespiestas slodzes.

    Arī manuālā pārraide neizvairās no ekspertu kritikas.

    Paredzams, ka tie netraucēti pārvietosies, neveicot apmācību vai divkāršu pārraidi pārmaiņus pārnesumos. Diemžēl daudzi 84 modeļi šajā sakarā nevar apmierināt.

    Sliktākais ir tas, ka tā diferenciālā/ass dana aizmugurējā balstiekārta ir bēdīgi slavena ar daudz trokšņa radīšanu.

    Interjera informācijas paneļa jautājumi

    Lielas problēmas ar 82 modeli

    Profesionāļi 82 Corvette raksturo kā neveiksmīgu atjautības un kompromisu sēriju.

    Jā, tā Crossfire sistēmas ir paveikušas labu darbu, līdzsvarojot degvielu starp labās un kreisās malas cilindriem, kā rezultātā tiek iegūts degvielu taupošāks un ekonomikas dzinējs.

    Diemžēl šis ieguvums nonāk ar varas upuri; Pēc kritiķu un ekspertu domām, injekciju sistēmas nejauši pazemina bloku V8 uz tikai V4!

    Problēmas ar GM Crossfire injekciju neapstājās tur: Dažas daļas bija tik sarežģītas, ka tās rada milzīgus izaicinājumus mehānikai. Mēģinot iejaukties šajā sarežģītajā struktūrā, DIY pārnesumi bieži nejauši iznīcina savas automašīnas!

    Un ironiski, ka tieša datorizēta degvielas padeves iesmidzināšana tirgū ienāca tikai vairākus gadus vēlāk.

    Viņu augstākā veiktspēja, salīdzinot ar 1982. gada Crossfire injekciju, Corvette padara šo automašīnu modeli novecojušu mirklī!

    Ja jūs nevarat iedomāties, cik slikti 1982. gada Crossfire cenas pret tā tiešajiem aprēķinātajiem kolēģiem, teiksim to: parastais 1990. gada Chevy varētu viegli atstāt 82 Corvette putekļos.

    Pat 2008. gada Dodge Caravans ir daudz efektīvāka degvielas ekonomija nekā 82 Corvette Crossfire !

    Secinājums

    modeļi joprojām nerisina daudzas problēmas.

    Lai iegūtu papildinformāciju par dažiem Corvettes gadiem, lai izvairītos (piemēram, C6 modeļi) , apskatiet šo rakstu!