Zinot par cilindru sienas bojājumu veidiem, jūs savlaicīgi remontēsit un uzturēt motoru ilgāk un labāk.

Balona sienas bojājumi var kavēt jaunā apkopi un nomaiņu. Tādējādi jūs varat noteikt precīzu bojājuma veidu, lai atrastu vispiemērotākos risinājumus.

Tas arī palīdz ietaupīt naudu, lai novērstu cilindru problēmas. Turklāt jūs jūtaties drošāk par sava transportlīdzekļa vadīšanu pēc bojājumu veidu noteikšanas un pilnīga remonta sniegšanas.

Mēs izskaidrosim, kas jums jāzina par bojājumu veidiem uz cilindra starplikas sienas.

Kas ir cilindra siena?

Cilona siena ir slānis, kas pārklāj cilindru vai motoru, un savieno ar gaisa plūsmu, lai piegādātu galveno motora dzesēšanas metodi ar gaisa dzesēto motoru.

Cilindrs zem sienas ir telpa, kas ļauj virzuļam pārnest. To darbina enerģija no gaisa degvielas maisījuma sadegšanas kameras temperatūrā.

Kādi ir cilindru sienas bojājumu veidi?

Šis bojājums rodas no metināšanas operācijām un negatīvi ietekmē cilindra sienu. Tas arī rada spiediena samazināšanu un eksploziju, lai aktivizētu.

Arkings var izraisīt ātrāku disociāciju motorā, lai radītu lielākus ievainojumus un iznīcināšanu, kad šī problēma notiek uz degvielas gāzes cilindra, ieskaitot acetilēnu.

Lai tas notiktu, cilindram jābūt daļai no elektriskās ķēdes, kas savieno darbu ar metināšanas mašīnu.

Ja atrodat loka bojātu cilindru, jums tas jānoņem no sava transportlīdzekļa un jāatdod piegādātājam.

Pārkaršanas bojājumi

Vēl viens bojājums, kas var rasties ar cilindra sienu, ir iespiedumi. Tas rodas no nepareizas vai trieciena, novājinot cilindra sienu un padarot to viegli plaisāt.

Tādējādi jums jāpārbauda viss motors, lai noteiktu, vai tas satur iespiedumus. Ja atrodat kādas iespiedumu pazīmes, nogādājiet savu transportlīdzekli uz auto veikalu, lai labāk remontētu vai savlaicīgi nomaiņu no mehāniķa.

Korozija

Šis tips ir viens no populārajiem bojājumiem uz cilindra sienas. Galvenie cēloņi, kas var korodēt cilindru, ir sāls, korozijas, mitrums un citi cilindru materiāli.

Korozija bieži notiek, kad cilindru apakšā pieskaras grīdai vai zemei. Tātad, lai novērstu šo problēmu, jums vajadzētu uzglabāt cilindrus sausā vietā, piemēram, betona virsmā.

Neparasta bojājumi

Misfire ir sprādziens, kas notiek ārpus sadegšanas cilindriem .

Degviela un gaiss motorā var sadedzināt, lai atbalstītu jaudu, stumjot virzuļus un vērpjot kloķvārpstu šajos cilindros, lai pārvietotu jūsu transportlīdzekli uz priekšu.

Bet, ja motora grafikam, gaisam, sliktas degvielas attiecībai vaidzirkstelei ir problēma, tas var izraisīt aizdegšanos.

Nepareizs dzinējs var kļūt par milzīgu problēmu, kas laika gaitā attīsta nopietnas sekas. Tas var sabojāt katalītisko neitralizatoru, kuru nomainīšana ir dārga.

Hidrolocēti bojājumi

Šajā laikā ūdens tiks iesūkts jūsu transportlīdzeklī un iznīcinās visu motoru.

Ja jūs izmantojat modernas automašīnas ar zemu izplūdes atverēm un funkciju uzņemšanu, ūdens var viegli iedziļināties motorā caur šīm detaļām un izraisīt hidroloka iznīcināšanu.

Pistons ir atbildīgs par gaisa degvielas maisījuma saspiešanu jūsu dzinēju cilindros. Tādējādi viņi nevar uzņemties atbildību, ja tiek iemērc ūdenī.

Šī problēma novedīs pie saplaisājušiem un saliektiem vārstiem, vārpstām un motora caurumiem.

Jūs varat apgriezties, ja priekšā esošajiem ceļiem ir zibspuldzes, lai samazinātu dārgo motora nomaiņu vai remontu.

Pārmērīgs bojājums

Ja vārsti ir aizvērti, oglekļa nogulsnes var sadalīties un izraisīt cilindra sienas bojājumus sliktas sadegšanas procesa laikā.

Kā salabot cilindra sienas bojājumus?

Jūs varat salabot cilindra sienas bojājumus ar divām vienkāršām metodēm: metināšanu un piespraušanu.

Jums ir jāmaksā dārgas izmaksas, ja vēlaties izmantot metināšanu kā pareizu metodi. Metināšana atmetīs vērtēto cilindru, to aizpildot, bet tas ir arī sarežģīts.

Vēl viena metode ir piespraušana, kas ir pieejama un vienkārša, lai novērstu cilindra bojājuma pasliktināšanos.

Kas izraisa virzuļa pārtraukumu?

Dažādi cēloņi var uzlauzt virzuli un neļaut jūsu motoram ilgot visu mūžu.

Darbības laikā piespiedu lūzums no kloķvārpstas vai vārsta sadursmes, kad motors strādā, var likt virzuļa vainagiem iegūt noguruma lūzumu.

Turklāt virzulis var sadalīties, jo tiek pārkarti noklusējuma sadedzināšana, saliekta eļļas iesmidzināšanas strūkla, nepareiza virzuļa uzstādīšana, kļūdaina dzesēšanas sistēma vai normāls nodilums.

Kas ir saplaisājuši virzuļa simptomi?

Turklāt saplaisājis virzulis var samazināt motora jaudu, ieskaitot samazinātu cilindru motora saspiešanu vai motora eļļas degšanu.

Pat neliela virzuļa plaisa maina savu formu un uzlabo pretestību starp to un cilindra sienu. Tas ietekmē motoru vienmērīgu veiktspēju un izraisa lieko siltumu, lai samazinātu motora jaudu.

Ja no jūsu transportlīdzekļu izplūdes gāzēm redzat zilus vai pelēkus dūmus, tas ir vēl viens krekinga virzuļa simptoms.

Virzuļa bojājumi un nodilums vai saplaisājis virzulis, mainot formu, var izraisīt troksni vai pukstēšanu uz motora augšdaļas.

Secinājums

Iepriekš minētie ir parastie cilindru sienas bojājumu veidi, kas jums jāraugās. Šie zaudējumi var izraisīt negatīvu ietekmi uz jūsu motoru un samazināt tā veiktspēju.

Tādējādi, ja motora iekšpusē atrodat patoloģiskus simptomus, jums nekavējoties jāpārbauda cilindra siena, lai identificētu primāros cēloņus.

Tas palīdzēs jums atrast tādus risinājumus kā rūpīgs labojums, savlaicīga nomaiņa vai pilnīga apkope.

Izprotiet iepriekš minētos bojājumu veidus, lai uzzinātu, kā novērst briesmīgas motora problēmas un saglabāt to ilgāk un labāk.